Erasmus+ KA2 projektas „OFF THE MAIN HIGHLIGHTS“

Tarptautinis Erasmus+ KA2 projektas „Off the main highlightas“ suvienija 4 Europos mokyklas: Dečyno gimnaziją ( Čekija), Bataafs licėjų (Olandija), Vilelos mokyklų grupę (Portugalija) ir Kauno Rokų gimnaziją.

Tai čekų mokytojų inicijuotas projektas, kuriuo siekiama per geografiją, istoriją ir kultūrą pažvelgti į įdomias vietas, kurios nėra pagrindiniai ir žinomi gyvenamo regiono akcentai. Šio projekto vykdymo metu bus sukurti 64 „Google“ žemėlapio žymekliai,  kuriuose mokiniai pateiks tekstus, nuotraukas, vaizdo bei garso įrašus, dramos  eskizus, paremtus vietinėmis istorijomis, susietomis su pažymėtomis vietomis bei vietinėmis istorijomis. Medžiaga bus skelbiama anglų kalba ir projekto šalių gimtosiomis kalbomis: čekų, olandų, lietuvių, portugalų.

Per du projekto vykdymo metus bus organizuojami 4 mokinių bei mokytojų mobilumai į partnerių šalis. Šių mobilumų metu planuojamos tiriamosios ekspedicijos medžiagai rinkti. Taip pat komandos formavimo veiklos.

Tikslai

Šio projekto tikslas – gyvenamo regiono vietoves, objektus, kurie nėra įtraukti į turistų  lankytinų vietų sąrašus, padaryti patrauklius ir įdomius svečiams bei vietiniams gyventojams.

O taip pat šio projekto metu bus akcentuojami:

• IT įgūdžių ugdymas – naujų programų : „Lobių paieška“ („Treasure hunt”), “Twinspace”, „Google“ – Mano žemėlapiai“, ( Google My Maps) „Kelionių patarėjas“ (“Trip Advisor”) , – garso ir vaizdo kūrimo įgūdžiai,
  • kūrybinių įgūdžių ugdymas,
  • anglų kalbos įgūdžių lavinimas – kalbėjimas, rašymas, skaitymas, klausymas,
  • socialinių įgūdžių ugdymas – bendradarbiavimo įgūdžiai, individuali atsakomybė už komandinį darbą,
  • mąstymo įgūdžių ugdymas,
  • mini žurnalo kūrimas, susijęs su stebėjimo įgūdžiais ir savęs vertinimu,
  • projekto įgūdžių lavinimas – organizavimo, planavimo įgūdžiai,
  • asmeninio kompetencijų ugdymas.

Šis projektas bus unikali galimybė tiek mokiniams, tiek ir mokytojams praplėsti akiratį, sužinoti daugiau apie savąjį bei partnerių kultūrinį identitetą. augs jų tolerantiškumas kultūriniams skirtumams ir per patirtį mokytis sambūvio su kitų šalių piliečiais

Projekto naujienos

Pandos viešnagė Rokuose

Malonios staigmenos kiekvieno žmogaus veidą papuošia šypsena ir pakelia nuotaiką! Kauno Rokų gimnazijos mokinių veidai net per kaukes spinduliuoja džiugią nuotaiką, nes juos pasiekė staigmena-siuntinys iš Olandijos, Bataafs licėjaus. Erasmus+ projekto „Off The Main Highlights“ partneriai negali nuvykti vieni pas kitus, todėl į kelionę išsiuntė Pandą, kad ji aplankytų žymiausias Kauno miesto vietas, pasidžiaugtų lietuvišku pavasariu ir pasimatytų su draugais. Ačiū Bataafiečiams už staigmeną, už suvenyrus ir už saldumynus! Tikros Velykos!

Paskelbta 2021-04-07

Erasmus+ KA2 projekto „Off The Main Highlights“ veikla C5 – mokytojų mokymai Čekijoje

Per uolėtus kraštus, Elbės pakrantėmis, regioninio traukinio bėgiais lapkričio mėnesio gale trys Kauno Rokų gimnazijos pedagogės – Sandra Šimoniūtienė, Milda Ramanauskaitė ir Rita Miliūnienė  keliavo į Vokietijos pasienyje esantį Čekijos miestelį Dečyną.

Šio miestelio mokytojams kilo idėja suvienyti 4 Europos mokyklas, kad kartu įgyvendintų tarptautinį projektą „Off the main highlights“.

4 dienos intensyvaus mokymosi naujų IT programų : „Lobių paieška“ („Treasure hunt”), “Twinspace”, „Google“ – Mano žemėlapiai“, ( Google My Maps) „Kelionių patarėjas“ (“Trip Advisor”), parodė, jog kiekvienas pažinimas jaudina ir nesvarbu, kas tu bebūtum – ar jaunas, žinių trokštantis mokinys, ar jau savimi pasitikintis, tam tikrą gyvenimišką patirtį turintis mokytojas. Mokymų metu, kuriuos organizavo čekų mokytojai, dalyviai turėjo galimybę pajausti ugdymosi grožį, kada rankose turi ir gali naudotis visomis šiuolaikinėmis technologijomis, nes jos atveria plačiais galimybes įvairiapusiškai ir žaismingai susipažinti su tyrinėjamu kraštu.

Čekija, Portugalija, Olandija, Lietuva – tarsi 4 pasaulio kryptys, kurių išeities ir atspirties taškas – bendras pažintinis projektas, turėsiantis naudos ne tik asmeninėms kompetencijoms ugdyti, bet leisiantis pažinti Europos sąjungos šalis-seses iš artimesnės perspektyvos.

Paskelbta 2020-01-02

Atnaujinta: 2024-02-23