Erasmus+ programos seminaras “The Challenges of Greening”

Koks pirmas žodis ateina į galvą, kai išgirstate frazę "klimato kaita"? Pavojus, temperatūros rekordai, sausra, potvynis, anglies dioksidas, o gal tiesiog pasikeitęs kalėdinės giesmės skambesys? Štai tokiu klausimu lapkričio 12 dieną prasidėjo tarptautinis bendradarbiavimo veiklų seminaras "The Challenges of greening" Graikijoje, Aleksandropolyje.


Klimato kaita yra viena iš didžiausių šiandienos pasaulinių problemų, kuri turi didžiulį poveikį visai žmonijai ir mūsų planetai. Tai ilgalaikiai klimato pokyčiai, kuriuos lemia natūralūs veiksniai bei žmogaus veikla. Atmosferoje didėja šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis, o tai lemia pasaulinės temperatūros kilimą, vadinamąjį „šiltnamio efektą“ ir verčia sunerimti dėl žmonijos ateities. Todėl Žaliasis prioritetas yra vienas svarbiausių Erasmus+ programos organizatoriams ir dalyviams. Jis skatina atkreipti dėmesį  aplinkos tvarumą ir atsakomybę bei siūlo konkrečius būdus, kaip prisidėti prie pagrindinių Erasmus+ akreditavimo principų, aprašytų Erasmus+ kokybės standartuose, sutelkiant dėmesį į konkrečias priemones, skaičius, rodiklius, ir veiklas.

Seminare "The Challenges of greening"  dalyvavo 60 dalyvių iš 11 Europos valstybių: Lietuvos, Danijos, Vokietijos, Latvijos, Slovakijos, Austrijos, Graikijos, Airijos, Švedijos, Serbijos, Turkijos. Prezidento Antano Smetonos gimnazijai atstovavo projektų koordinatorė, mokytoja Rita Miliūnienė.  Šis seminaras buvo skirtas stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą, gilinti aplinkosauginių prioritetų sampratą bei skatinti bendrų vertybių puoselėjimą.

   

Seminaro metu dalyviai gilinosi į aktualias temas, tokias kaip aplinkosauga, inovacijos, kultūrinė įvairovė ir atliko praktines užduotis. Diskutavo įvairiais ateities žmogui rūpimais klausimais: kokie poveikiai (didesni ar maži) turėti didžiausią poveikį mažinant klimato kaitą? Ką galima padaryti švietimo, verslo ar politikos srityse, kad būtų skatinamas tvarus pasirinkimas? Kaip klimato kaita veikia dalyvius asmeniškai?  Kam klimato kaita daro didžiausią įtaką ir kodėl? Kokius mąstymo pokyčius ar vertybes reikia priimti, kad sukurtume ilgalaikius, tvarius pokyčius? Jei galėtumėte įsivaizduoti galingą iniciatyvą, kuri dramatiškai kovotų su klimato kaita, kokia ji būtų? Kokį nedidelį pokytį galite padaryti savo gyvenime, kad sumažintumėte savo poveikį klimatui? Kaip galite įkvėpti ar paremti kitus imtis veiksmų dėl klimato kaitos?


Praktinės veiklos bei gerųjų patirčių pavyzdžiai, kuriuos pristatė graikų švietimo įstaigų atstovai padėjo geriau suprasti, kaip bendros problemos sprendžiamos skirtingose šalyse, skatino kritinį mąstymą, gilino sąmoningumą ir naujų idėjų paieškas.


Šalia diskusijų ir praktinių veiklų konferncijų salėje, seminaro organizatoriai pakvietė dalyvius į unikalią kultūrinio pažinimo kelionę Evros upės deltoje, kuri yra svarbi Graikijos paukščių populiacijai, esanti į rytus nuo Aleksandropolio, netoli Turkijos sienos. Tai politiškai jautri vietovė, tačiau žiemojančių ančių ir žąsų prieglobstis, kur vienu metu gyvena net 100 000 paukščių. Daugiau nei 75% Graikijos 408 paukščių rūšių buvo pastebėti Evros deltoje - pigmėjų kormoranų, paprastųjų kormoranų, baltųjų pelikanų, garnių, apuokų, gandrų. Čia galima pamatyti ir jūrinių erelių bei nepaprasto įspūdingumo flamingų.

Dalyvavimas tarptautiniame seminare "The Challenges of greening"  buvo vertinga patirtis, suteikianti galimybę ne tik praplėsti savo akiratį, bet ir įgyti naudingų bendravimo, darbo komandoje ir problemų sprendimo įgūdžių. Tai yra puikus būdas ugdyti supratimą apie klimato kaitą, prisidėti prie tarptautinių sprendimų paieškos ir susirasti partnerių sėkmingam tarptautinių projektų įgyvendinimui.

 

 

Nuotraukos:
R. Miliūnienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas