DofE programa Prezidento Antano Smetonos gimnazijoje

Kas yra DofE? Dofe - tai  The Duke of Edinburgh‘s International Award (DofE) programa – pasaulyje pirmaujanti neformaliojo švietimo programa, skirta jaunimui nuo 14 iki 24 metų. Programos esmė – įveikti asmeninius iššūkius, kurie suteiktų praktinių gyvenimiškų ir karjerai naudingų įgūdžių, ugdytų drąsią, atsakingą ir visapusišką asmenybę. ​Savęs pažinimas ir įveikti asmeniniai iššūkiai yra pagrindinis apdovanojimas, o tarptautinis sertifikatas ir visame pasaulyje atpažįstamas ženklelis – šį apdovanojimą tik įprasmina.

Kodėl verta dalyvauti DofE? Nes tai:

• Asmeninis augimas - tobulinsi lyderystės, komandinio darbo, problemų sprendimo bei planavimo įgūdžius.
  • Fizinė veikla - turėsi galimybę pagerinti savo fizinę formą ir pasiekti užsibrėžtų tikslų.
  • Įgytos žinios ir patirtys - dalyvaudamas įvairiose savanorystės veiklose prisidėsi prie bendruomenės gerovės.
  • Tarptautinis pripažinimas - baigus programą, įgysi tarptautinį apdovanojimą, kuris pripažįstamas tiek studijų įstaigose, tiek darbdavių.

Ši programa rograma turi tris lygius:

Bronza: mažiausiai 6 mėnesių įsipareigojimas.
Sidabras: mažiausiai 12 mėnesių įsipareigojimas.
Auksas: mažiausiai 18 mėnesių įsipareigojimas.
Kiekviename lygyje dalyviai turi įveikti 4 pagrindines sritis:

• Įgūdžiai: tobulinti naujus ar jau turimus gebėjimus.
  • Fizinė veikla: stiprinti kūną ir ugdyti sveikus įpročius.
  • Savanorystė: padėti kitiems, prisidėti prie bendruomenės gerovės.
  • Žygiai gamtoje: kelionės gamtoje, kurių metu lavinami orientavimosi ir bendradarbiavimo įgūdžiai.

Auksiniame lygyje taip pat reikia dalyvauti rezidencinėje veikloje, kurios metu praleidžiama savaitė nepažįstamoje aplinkoje su kitais jaunais žmonėmis.

Kaip dalyvauti?
Jei nori prisijungti prie DofE programos mūsų gimnazijoje, kviečiame susisiekti su DofE koordinatore direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rita Miliūniene (el. paštas:  rita.miliuniene@pasmetonosgimnazija.lt. arba su DofE programos vadove mokytoja Lina @Čečinaite (el.paštas; lina.cecinaite@pasmetonosgimnazija.lt)

Plačiau apie programą adresu