"Informiko žinių forumas 2024"

KTU „Santakos“ slėnyje įvyko pirmasis šiais metais tokio pobūdžio renginys. KTU Informatikos fakultetas ir Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos organizuotoje žinių ir patirties pasidalinimo moksleivių konferencijoje „Informiko žinių forumas” 1 – 8 klasių mokiniai dalinosi įžvalgomis ir patirtimi. Kol mokiniai pristatinėjo savo idėjas, mokytojai turėjo galimybę dalyvauti praktinėse IT dirbtuvėse. Jų tematika buvo susijusi su dirbtiniu intelektu, mikrokompiuteriais ir žaidimų kūrimu. Iš viso „Informiko žinių forume“ dalyvavo 72 mokiniai iš 14 Lietuvos mokyklų. Mokytojų gretose buvo ne ką mažiau įvairovės: dalyvavo net 39 mokytojai iš 29 Lietuvos mokyklų.

Mūsų gimnazijosmokinių projekto pavadinimas „Baltų kultūros kalendorius“ iškart įspėja apie jo svarbą ir ambicijas. Baltai, kaip senovės baltų tauta, paliko gausų paveldą kultūros, papročių ir religijos srityse, kuris iki šiol lieka aktualių tyrimų objektu. Tai buvo ne tik galimybė geriau pažinti savo šalies istoriją, bet ir puikus būdas skatinti mokinius domėtis ir suprasti senąsias kultūras. Vienas iš projekto ryškiausių bruožų - tai mokinio dalyvavimas ir aktyvus įtraukimas į kūrybinį procesą. Paulina, Julius, Tauras ir Marija sugebėjo pritaikyti savo žinias ir įgūdžius, sukurdami žaidimą ir virtualią pažinimo erdvę, kurios pagrindinis tikslas buvo padėti mokiniams suprasti baltų kultūros subtilybes ir įdomumus. Šis projektas yra puikus pavyzdys, kaip mokymasis gali tapti įdomus, įtraukiantis ir prasmingas. Šie mokiniai  įrodė, kad net paprastas mokomasis įrankis gali virsti galingu kultūros atradimo įrankiu, suteikiančiu ne tik žinių, bet ir įkvėpimo."

Autorius:
Jolanta Lukočienė