icon-cookies
Šioje svetainėje naudojame slapukus siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, analizuoti svetainės naudojimą ir optimizuoti naršymo patirtį. Spustelėję mygtuką „Sutinku“, jūs patvirtinate, kad sutinkate su visų slapukų naudojimu šioje svetainėje. Jei norite atšaukti arba pakeisti savo sutikimus, prašome apsilankyti slapukų valdymo puslapyje.

Erasmus+ patirtys Ispanijoje: mokymasis, bendrystė ir įkvėpimas

Prezidento Antano Smetonos gimnazijos anglų kalbos mokytoja Milda Ramanauskaitė ir pradinių klasių mokytoja Natalija Kalinienė kovo 17–20 dienomis dalyvavo Erasmus+ programos darbo stebėjimo mobilume Ispanijoje, Institut Pere Calders mokykloje netoli Barselonos. Kelionė suteikė unikalią galimybę ne tik stebėti kitų šalių švietimo praktiką, bet ir profesionaliai augti, semtis naujų idėjų bei patirties.

Vizito metu mokytojos susipažino su moderniomis ir kūrybiškomis ugdymo metodikomis: robotikos, biologijos, matematikos bei integruotomis anglų kalbos ir šokio pamokomis. Ypatingą dėmesį pritraukė išmaniosios technologijos ir interaktyvios mokymo priemonės, aktyvus mokinių įtraukimas bei kūrybiškumo skatinimas pamokose. Mokytojos turėjo progą aptarti švietimo inovacijas su Servei Educatiu del Vallès Occidental organizacijos atstovu, o taip pat susipažinti su glaudžiai bendradarbiaujančiu Barselonos autonominiu universitetu (Universitat Autònoma de Barcelona), kuris sudaro palankią edukacinę aplinką tiek mokiniams, tiek pedagogams.

Vienas iš reikšmingų vizito aspektų buvo galimybė stebėti, kaip ispanų mokytojai į ugdymo procesą integruoja įvairias disciplinas, stiprina mokinių kritinį mąstymą, bendravimo įgūdžius ir komandinio darbo kompetencijas. Dalyvavimas įvairiose pamokose suteikė įkvėpimo taikyti tarpdisciplininį mokymą ir Lietuvos kontekste.

Paskutinė vizito diena buvo itin įsimintina – apsilankymas Flor de Maig mokykloje, skirtoje didelių specialiųjų poreikių turintiems mokiniams, paliko neišdildomą įspūdį, papildė mokytojų profesines kompetencijas jautrumu, empatija ir dar stipresniu suvokimu apie įtraukųjį ugdymą. Tai buvo ne tik vertinga profesinė patirtis, bet ir emociškai praturtinantis susitikimas, leidęs pažvelgti į švietimą iš dar platesnės perspektyvos.

Šis Erasmus+ mobilumo projektas – tai puiki galimybė ne tik pamatyti gerąsias Europos švietimo praktikas, bet ir įsitraukti į tarpkultūrinį dialogą, stiprinti partnerystes ir semtis įkvėpimo tolimesniam mokytojų profesiniam tobulėjimui. Nuoširdžiai dėkojame Ispanijos kolegoms už šiltą priėmimą, dalijimąsi patirtimi, draugiškumą ir įkvėpimą naujiems pedagoginiams iššūkiams mūsų mokykloje!

Autorius:
Milda Ramanauskaitė

Nuotraukos:
Milda Ramanauskaitė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas