Tarptautinis AISEC projektas „Living diversity“

Kovo 24-ąją mūsų mokykloje pradėtas vykdyti Tarptautinis AISEC projektas „Living diversity“. AIESEC – didžiausia pasaulyje jaunimo organizacija, kuri yra orientuota į studentų potencialo išnaudojimą, naujų įgūdžių ugdymą bei lyderystės siekimą. Pagrindinės veiklos, vykdomos AISEC organizacijoje – tarptautinių stažuočių programa bei socialiniai projektai.

„Living diversity“ projektas jau keletą metų iš eilės vyksta mūsų šalyje, jo tikslas – edukuoti vaikus aktualiomis jaunimui temomis, skatinti juos kalbėti angliškai, pažinti skirtingų šalių kultūras, ugdyti tolerantiškumą, tarpkultūriškumo supratimą jaunų žmonių tarpe.

Pagal projekto koncepciją šešiose Kauno miesto ir rajono mokyklose du mėnesius vieši šeši stažuotojai iš užsienio – Kinijos, Taivano, Armėnijos, Italijos, Ispanijos, Maroko. Net tris dienas per savaitę mūsų mokiniai turi unikalią galimybę pabendrauti su šių šalių atstovais, susipažinti su jų kultūromis ir šalies geografija, pagilinti savo anglų kalbos žinias, mokytis drąsiai reikšti savo mintis bei požiūrį, susirasti naujų draugų.

Per pirmąsias dvi savaites Rokų vidurinėje mokykloje jau apsilankė keturi svečiai – kinas Vizta, taivanietis Tymmi, marokietis Zakarija ir Lia iš Armėnijos. Daugiausia dėmesio susilaukė Vizta – po jo pamokų nusidriekdavo eilės mokinukų, norinčių, kad svečias parašytų kiekvieno vardą kinietiškai. Apskritai, kinų kaligrafijos pamokos buvo įdomios ir naudingos ne tik mokiniams, bet ir mokytojams.

Kiekvieną trečiadienį visas projekte dalyvaujančias mokyklas organizatoriai sukviečia į konferencijas, kurios vyksta kas kart vis kitoje mokykloje. Mūsų mokiniai apsilankė dvejose – „Atžalyno“ gimnazijoje ir B. Brazdžionio pagrindinėje mokykloje. Šių konferencijų metu mokiniai turėjo progą pabendrauti su kitų mokyklų mokiniais, mokėsi šokti salsą, ragavo tradicinius svečių patiekalus – itališkus makaronus, marokietiškus blynelius, kinietiškas pupeles, armėniškus lavašus.

Taigi, projektas įsivažiuoja, mokiniai laukia svečių ir naujų įspūdžių, tad šis pavasaris mūsų mokyklai žada būti įsimintinas ir nepakartojamas.