Šviesuvos Mokslo kavinė

2014 m. rugsėjo 17 dieną Šviesuvos Mokslo kavinė “Būk atviras! Būk sveikas! Būk ekologiškai mąstantis! Būk laimingas!” vėl “atidaryta”. Kauno Rokų gimnazija nepraleido šios progos ir kartu su kitomis Kauno miesto ugdymo įstaigomis pasinėrė į Žinių pasaulį.

Asociacija „Šviesuva” laimėjo Sveikatos apsaugos ministerijos dalinę paramą, sudalyvavusi nevyriausybinių organizacijų, dalyvaujančių sveikatos stiprinimo veikloje, konkurse ir pakvietė Kauno Veršvų mokyklos , Kauno specialiosios mokyklos, Kauno raj. sav. Pagynės vaikų globos namų, Vileišio vidurinės mokyklos, Kauno rajono Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos bei Kauno šv. Kazimiero pagrindinės mokyklos mokinius atkreipti dėmesį į savo kūną ir susipažinti su sveikos gyvensenos esminiais principais.

Anot projekto koordinatorės– socialinių mokslų daktarės Valentinos Šereikienės, šiais metais asociacija „Šviesuva“ pasirinko išbandytą, laiko patikrintą, efektyvų veiklos formatą: Mokslo kavinės formatą. Pagrindinė jos tema: SVEIKATA – MOKSLAS – EKOLOGIJA – SOCIALIAI ATSAKINGAS VERSLAS. Projekto organizatoriai planuoja suorganizuoti šešias Mokslo kavinės dienas, kurių metu vyks įvairios paskaitos, seminarai, mokymai ir viktorinos, skirti sveikai gyvensenai, mitybai. Atskira sritis: įvairių krypčių sveikatinimo mankštos; sporto, kvėpavimo pratimai. Svarbus vaidmuo bus skiriamas mitybos užsiėmimams. Bet svarbiausia – mokinio – kryptingos, veiklios, verslios ir humaniškos asmenybės formavimas.

Mokslo kavinės kryptys – ekologija, verslumas ir veiklumas, inovacijos, socialinė žmogaus atsakomybė, mokslo reikšmė versle, studijos, savanorystė, sveika gyvensena. Mokytojai ir mokiniai dalyvauja renginiuose, diskusijose. „ŠVIESUVOS kavinėje“ mokinys ar mokytojas gali autorizuoti idėją, pasidalinti patirtimi su bendraminčiais, diskutuoti, dalyvauti renginiuose kaip lektorius ar oponentu.

Lietuvos Respublikos Seimas 2014 metus paskelbė „Vaikų sveikatos metais“, todėl projekto organizatorių pagrindinis tikslas – pagerinti vaikų sveikatos rodiklius, skatinti su sveikata susijusių naudingų įpročių, vertybių ir elgesio formavimąsi. Projektas padės formuoti projekto dalyvius a- vaikus – kaip visapusiškai išsilavinusias asmenybes; ugdys jų socialinės kompetencijos įgūdžius – gyventi ir būti greta, kartu su kitais; ugdys stiprią, savim pasitikinčią, laisvą, kūrybingą, sąmoningą, atsakingą už save, savo pasirinkimus, numanančią savo poelgių pasekmes, gyvenančią sveiką gyvenimą, nevartojant psichoaktyviųjų medžiagų, asmenybę.
“Kavinė” veiks iki Naujųjų metų.