Gyvybės žiedas

Projekto vykdymo laikotarpis: 2013-01-04 – 2013-12-29

Projekto aprašas

Tikslai

Supažindinti Kauno Rokų vidurinės mokyklos mokinius, Kauno Rokų bendruomenę ir visus besidominčius su Rokų teriologinio draustinio, Jiesios kraštovaizdžio draustinio ir parkų retomis bei nykstančiomis rūšimis, kraštovaizdžiu ir jų apsauga.

Uždaviniai

• Supažindinti Kauno Rokų vidurinės mokyklos moksleivius, rokų bendruomenę, visuomenę su Rokų teriologinio draustinio ir Jiesios kraštovaizdžio draustinio retomis ir nykstančiomis rūšimis.
  • Formuoti Kauno Rokų vidurinės mokyklos mokinių aplinkosauginį mąstymą.
  • Aktyviai šviesti visuomenę augalų ir gyvūnų biologinės įvairovės apsaugos ir švarios aplinkos klausimais.
  • Įtraukti visuomenę į aplinkosauginę veiklą.

Veiklos

Projekto ir ataskaitos rašymas. Biologinės įvairovės tyrimas. Vandens tyrimas. Oro tyrimas. Dirvožemio tyrimas. Šiukšlių rinkimo talkos, šiukšlių rūšiavimas. Paskaitų, seminarų, ekskursijų rengimas. Informacinio lankstinuko leidyba. Parodos organizavimas. Metodinės medžiagos ruošimas. Upelių vagų valymas – maudymosi vietų paruošimas. Iškilmingas projekto pristatymas – koncertas visuomenei.

Laukiami rezultatai

Paroda, lankstinukas, publikacijos, renginiai apie projektą Rokų kultūros ir bendruomenės centruose, švaresnė aplinka, atnaujinta metodinė gamtos mokslų medžiaga.

Projekto koordinatorė

Giedrė Jonytė.

Projekto darbo grupė

Asta Karlienė, Virginijus Gražulevičius, Vanda Mažeikienė, Vanda Palubinskienė.

Projekto naujienos

Rokų vidurinės mokyklos jaunieji chemikai dalyvauja projekte „Gyvybės žiedas“. Bendradarbiaujant su KTU Chemijos fakulteto Ekologijos katedros mokslininkais ištirtas Rokų mokrorajono vanduo: vandentiekio, šulinio, Jiesios upės, tvenkinio, ežero. Ištirtas vandens rūgštingumas, geležies, nitratų, organinių medžiagų kiekis, laidumas.

Projekte dalyvauja vienuoliktokai. Vadovė chemijos mokyt. metodinikė J.Šedienė, fizikos mokyt. ekspertė V.Palubinskienė.