3a klasės mokiniai išbandė Ebru meną

• Paskelbė :
  • Paskelbta: 2022-02-19

3a klasės mokiniai išbandė iš tolimųjų rytų – Kinijos ir Japonijos – atkeliavusį meną – Ebru. Naudojant šią techniką mokiniai kūrė originalius, niekada nepasikartojančius raštus.

Ebru meno technikai naudojamos tik natūralios, žmogui ir aplinkai nekenksmingos priemonės. Dažai išgaunami iš gamtos. Šie dažai padengia Ebru indą, kuris pripildomas vandens sumaišyto su jūros dumbliais. Specialių teptukų ir lazdelių pagalba formuojami raštai. Belieka tik ant vandens paviršiaus ištiesti popieriaus lapą ir ant jo persikelia unikalus savomis rankomis, per labai trumpą laiką sukurtas paveikslas.

Veikla leido patirti daug emocijų, kiekvienam pasijusti menininku. Tapyba ant vandens ramina mintis, išlaisvina jausmus, skatina kūrybiškumą, gerina emocinę ir fizinę sveikatą, atpalaiduoja. Piešimas ant vandens lavina susitelkimą ir ugdo pasitikėjimą savimi.