Edukacinė išvyka "Lino kelias"

• Paskelbta: 2023-10-12

„Linas rengia, o rugys - maitina“- tokiais žodžiais mokinius pasitiko Upytės amatų centro gidė. Spalio 11d. 2a ir 4a klasių mokiniai išvyko į edukacines ekskursijas į Upytės malūną ir Ėriškių amatų centrą.

Mokiniai pasikartojo, sužinojo daugiau apie senuosius lietuvių amatus- verpimą, audimą. Galėjo iš arti pamatyti, paliesti verpimo ratelį, „senovinį kompiuterį“- audimo stakles, pačiupinėti išaustas juostas, lininius audeklus. Ketvirtokai daugiau sužinojo apie liną – kokias „kančias“ jis patiria, kol išgaunamas  lininis siūlas. Mokiniai dalyvavo edukacijose: vieni piešė gyvybės medį ant lininių maišelių, kiti - iš lininių siūlų gamino papuošalus-žaisliukus lininius paukštelius. Nors oras mūsų nelepino prapliupdamas smarkiu lietumi, bet mes ir toliau tęsėme savo išvyką aplankydami Krekenavos regioninį parką. Gidė mokinius supažindino su šio krašto augmenija ir gyvūnija. Mokiniai galėjo pačiupinėti jauniklio ir suaugusio stumbro kailius bei pajusti, kuo jie skiriasi. Klausėsi šio krašto paukščių balsų - meletos, pelėdos, zylės, nakvišos. Bandė surasti gyvūnų pėdsakus ir  juos atpažinti. Išbandė, kaip sukasi vandens malūnas. Sužinojo, kas auga laukinėse pievose, uostė įvairių augalų skleidžiamų kvapų...Lietaus neišsigandę lipome į Krekenavos apžvalgos bokštą, išbandėme lauko muzikinius instrumentus, praėjome vaizdingu šio parko taku. Žinodami, kad visai netoli gyvena stumbrai, nekantravome su jais pasimatyti. Atvykus į Pašilių stumbryną pasitiko stumbrų banda- nuo didelių suaugusių stumbrų iki jų jauniklių. Gera ir gražu yra mūsų Lietuvoje!

Autorius:
Rima Latkauskaitė