Edukacinė išvyka į Panemunių regioninį parką

• Paskelbta: 2024-04-29
  • Kategorija: Išvykos

Muziejų lankymo dieną, t. y. balandžio 26 d. 2a r 4a klasių mokiniai nuo pat ankstyvo ryto vyko autobusu Panemuniais iki Šilinės kaime įsikūrusios Šilinės karčiamos, dar kitaip vadinamos smukle, kuri veikė jau XVIII a. Didžiulis pastatas suręstas iš tašytų ir pjautų rąstų. Senovėje keliauninkai čia stabtelėdavo pavalgyti ir pernakvoti, pailsinti arklius. Maždaug prieš 20 metų, kai Nemunu buvo išplukdytas paskutinis sielis, karčiama virto socialiniu būstu. Šiuo metu Šilinės smuklėje įsikūrusi Panemunių regioninio parko direkcija ir informacinis centras, kur mūsų laukė dvi edukacijos apie Panemunių regioninį parką- augalus, gyvūnus, paukščius, amatus ir darbus. Mokiniai buvo supažindinami su senaisiais Nemuno amatais: sielių rišimu ir plukdymu, žvejyba ir žvejybos įrankių gamyba, laivyba ir laivadirbyste, kėlimu per Nemuną bei upės – vandens kelio priežiūra. Čia mokiniai galėjo pamatyti ir pačiupinėti autentiškus senuosius amatininkų įrankius,  „išplaukti“ senąja valtimi žvejoti,  pereiti sieliais.                                                                                    Antroji edukacija nuvedė mus miško takeliu. Čia vadovė mus supažindino su augalų ir medžių pasauliu. Teko mokiniams pabūti miško „restorane“ ir paragauti rūgštynių, kiškio kopūstų, pamatyti jau dabar užaugusius pirmuosius grybus – briedžiukus ir bobausius, išbandyti rankos stiprumą sukant specialų prietaisą, kuris padeda suskaičiuoti ir nustatyti medžio metus.                                                                                  Paskui mokiniai patraukė į Vytėnų pilį. Kokia ji didelė ir galinga! Apėję ją, dairėmės į šalia esančius tvenkinius. Po Vytėnų pilies mūsų laukė Raudonės pilis. Mokytoja Vitana mokiniams papasakojo net kelias legendas apie šią pilį.  Sunku net įsivaizduoti, kad visai neseniai šioje pilyje buvo ir veikė mokykla. Patys drąsiausi lipo bokšto laipteliais į viršų. Bet leistis laipteliais iš bokšto buvo baisiau...Saulė ir geras oras mus lepino, tad patraukėme į paskutinę kelionės stotelę- Seredžiaus arba kitaip vadinamą Palemono piliakalnį. Užlipę ant piliakalnio viršaus gavome užduotį - suskaičiuoti, kiek laiptelių teks nulipti. Nulipę nuo piliakalnio kaskart mokiniai pateikdavo vis kitą laiptelių skaičių. Tad negalime pasakyti, ar išties norint užlipti į šį kalną teks suskaičiuoti 300 laiptelių. Jei nori savo kailiu įsitikinti- nuvyk į Seredžių ir pats kopdamas į kalną suskaičiuok visus laiptelius.

Autorius:
Rima Latkauskaitė